Popis léčebných procedur

Naše lázně jsou moderně vybaveny pro poskytování vodoléčebných procedur, elektroléčby i podávání léčebných inhalací, pro poskytování klasických a reflexních masáží, k aplikování parafínových i slatinných zábalů. Léčebné procedury poskytujeme dle rozpisu odborného lékaře po absolvování vstupní prohlídky nebo si je může klient zakoupit v rámci pobytového balíčku. Elektroléčbu poskytujeme pouze na doporučení lékaře-specialisty. K dispozici je magnetoterapie, ultrazvuk, TENS, laser, biotronová lampa, solux, krátkovlnná diathermie, atd. Ostatní procedury lze volně zakoupit pouze s určitými omezeními, která zná veškerý náš ošetřující personál. Všechny léčebné procedury jsou poskytovány přímo v lázeňském hotelu, kde budete ubytováni!

Inhalace minerální vody Vincentky – mlhovina předehřáté léčebné minerální vody Vincentky se vdechuje nosem a ústy po dobu 10 minut. Výsledkem je zvlhčení sliznice dýchacích cest, naředění hlenu a jeho snazší odkašlání. Dochází k očištění a regeneraci dýchacích cest.

Kyslíková terapie – po dobu 30 minut vdechujete medicinální kyslík. Dochází k vitalizaci a osvěžení organismu, mizí únava, zlepšují se duševní funkce.

Parafínové zábaly – jde o teplý zábal zad, kloubů či rukou po dobu 20 minut. Vede k lepšímu prokrvení dané oblasti, tím i rychlejšímu odplavení metabolických zplodin. Výsledkem je uvolnění ztuhlého svalstva, zmírnění bolestí a zlepšení pohyblivosti kloubů.

Rašelinové zábaly – zde jde rovněž o tepelný zábal, oproti účinkům předchozí procedury je zde navíc protizánětlivý a dezinfekční účinek rašeliny na pokožku.

Medový zábal zad – je příjemně teplý obklad trvající 20 minut, pomáhá při detoxikaci organismu. Čistí, zvláčňuje a vyživuje pokožku zad.

Medová masáž – jde o masáž zad a horní části hýždí tekutým teplým medem, využívá se při ní speciální masážní technika. Vede k detoxikaci organismu. Nelze opomenout dezinfekční a protizánětlivé účinky medu na pokožku.

Perličková koupel – je relaxační koupel o příjemné teplotě 37 st. Celsia, při které je vaše tělo jemně masírováno vzduchovými bublinami. Lze obohatit nepěnivou bylinnou, rašelinovou či olejovou aromatickou přísadou pro umocnění zážitku z koupele. Přísada navíc pomáhá k prokrvení pokožky a povrchového svalstva.

Podvodní celotělová masáž – v příjemně teplé vodě celé vaše tělo masírují vodní trysky a dochází k uvolnění svalstva celého těla.

Uhličitá koupel – jde o léčebnou koupel ve vodě nasycené kysličníkem uhličitým, který se vstřebává kůží a způsobuje zlepšené prokrvení celého organismu, snižuje krevní tlak, uvolňuje nervovou soustavu, přináší úlevu při křečových žilách či poruchách periferního prokrvení, zlepšuje potenci u mužů. Po koupeli následuje 30 minutový suchý zábal na lůžku.

Suchá uhličitá koupel – jde o alternativu předchozí procedury. Na tělo či jen končetiny klienta se navlékne igelitový vak, který se napustí medicinálním kysličníkem uhličitým. Opět dochází ke vstřebávání plynu kůží a a zlepšení prokrvení celého těla či jen končetin.

Vířivá koupel horních nebo dolních končetin – při této proceduře je předloketní nebo lýtkové svalstvo masírováno vodními tryskami. Dojde k uvolnění přetíženého svalstva.

Střídavé končetinové koupele – předloktí a lýtka jsou střídavě sprchovány studenou a teplou vodou, výsledkem je zlepšené prokrvení končetin a celkové psychické uvolnění.

Klasická masáž částečná nebo celková – uvolňuje ztuhlé svalstvo zad, končetin či celého těla. Pomáhá odstranit bolestivé stavy páteře a kloubů, v důsledku uvolnění endorfinů ze svalů působí pozitivně na psychiku člověka.

Reflexní masáž segmentová – podává se na doporučení lékaře, dochází při ní k ovlivnění reflexních zón a celkové odezvě organismu, která může přetrvávat až 48 hodin. Je-li správně indikovaná, je vysoce účinná.

Indická masáž hlavy – je příjemná relaxační masáž fascií a svalů hlavy a šíje, je výbornou prevencí migrenosních stavů, navozuje psychickou rovnováhu a harmonii.

Masáž lávovými kameny – je luxusní masáž nahřátými lávovými kameny a aromatickým masážním olejem. Upravuje tok energie v těle, prohřívá a harmonizuje organismus. Působí protistresově a relaxačně. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, což se podílí na detoxikačním účinku této masáže.

Relaxační masáž obličeje a šíje – je spíše kosmetickou masáží obličeje a dekoltu, upravuje mikrocirkulaci, odstraňuje otoky v obličeji. Uvolňuje mimické svalstvo, působí proti vráskám.

Lymfatická masáž – tato jemná ruční masáž povzbuzuje lymfatický oběh. Léčebně se využívá lokálně k odstranění lymfatických otoků končetin. Při celkové aplikaci působí detoxikačně, stimuluje imunitní systém, odstraňuje pocit únavy.

Biotronová lampa – působí proti vráskám, má výrazný hojivý a regenerační účinek na kůži.

Print Friendly, PDF & Email